آستارا نیوز- وزیر راه و شهرسازی با حضور خود در آستارا از پروژه های مسکن مهر، مسکن معلولان، بندر و بیمارستان در حال احداث بازدید نمود. وی در این بازدید بر تسریع عملیات ساخت و تكمیل بندر چندمنظوره آستارا تاكید كرد و گفت: فاز اول بندر چندمنظوره آستارا هفته دولت امسال بهره برداری می شود، و بیمارستان یكصد تختخوابی نیز تا آخر دوره فعالیت دولت دهم در سال آینده تكمیل شده و به طور كامل به بهره برداری می رسد.

وزیر راه در آستارا

برای مشاهده کلیه اخبار مربوط به حضور جناب وزیر به پیوند زیر مراجعه نمایید.

گزارش بازدید از پروژه بیمارستان

به گزارش آستارا نیوز و به نقل از، 'علی نیكزاد' روز شنبه در جریان بازدید از فرایند ساخت این طرح بیمارستانی كه به همراه معاونان وزارت راه و شهرسازی انجام شد، افزود: در سال جاری 40 میلیارد ریال از محل اعتبارات بودجه سالانه و 47 میلیارد ریال نیز از محل ردیف اعتباری طرح های مهر ماندگار برای تكمیل بیمارستان یكصد تختخوابی آستارا اختصاص یافته است.

وی پیشرفت فیزیكی این طرح بیمارستانی را 65 درصد ذكر و اظهار كرد: عملیات ساختمانی این طرح تا پایان سال جاری تكمیل شده و بلافاصله علمیات تجهیز بیمارستان نیز شروع می شود.

بیمارستان در حال ساخت آستارا

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: وقتی عملیات ساخت بیمارستان به پایان می رسد، تازه اول كار تجهیز است و مدتی طول می كشد تا عملیات تجهیز و نصب دستگاه ها و تجهیزات بیمارستانی انجام شود و سعی ما این است كه این فرایند تا تابستان سال آینده به مرحله نهایی برسد.

وی گفت: شهرستان آستارا به علت واقع شدن در مرز و تردد مسافران داخلی و خارجی زیاد ، نیازمند این بیمارستان است كه با بهره برداری از آن ، دیگر اعزام بیماران به مركز استان و اردبیل كمتر می شود.

وی افزود: این بیمارستان پس از تكمیل دارای بخش ها و واحدهای اورژانس ، اتاق عمل ، درمانگاه ، اتاق بستری ، مراقبت های ویژه ، نوزادان ، زنان و زایمان خواهد بود و در آن خدمات اورژانسی و درمانی ، رادیولوژی ، سونوگرافی و آزمایشگاهی انجام می شود.

نیكزاد اضافه كرد: آستارا تنها متعلق به خودش نیست و دروازه ورود به اروپا محسوب می شود و به همین علت باید از امكانات و زیربناهای كافی و استاندارد و در شأن نظام مقدس جمهوری اسلامی برخوردار شود.

وزیر راه و شهرسازی با تقدیر از خدمات شایسته دولت در این گوشه از كشورمان گفت: احداث بیمارستان یكصد تختخوابی جزو خدمات شایسته دولت خدمتگزار به مردم شهرستان آستارا است.

به گزارش ایرنا، عملیات اجرایی احداث بیمارستان یكصد تختخوابی شهرستان مرزی بندر آستارا كه از جمله مصوبات دور نخست سفر ریاست جمهوری است ، از تابستان سال 88 آغاز شده و در زمینی به مساحت 20 هزار و 650 متر مربع ، در 12 هزار و 500 متر مربع زیربنا و پنج طبقه در حال ساخت است.


گزارش بازدید از پروژه مسکن مهر

به گزارش آستارا نیوز و به نقل از  ایرنا، 'علی نیكزاد' عصر روز شنبه در جریان بازدید از طرح مسكن مهر شهرستان آستارا در گفتگو با خبرنگاران افزود: در طول دولت نهم و دهم بالغ بر 52 هزار واحد مسكن مهر در سطح استان گیلان به بهره برداری رسیده كه 38 هزار و 500 واحد آن روستایی و 13 هزار و 500 واحد آن نیز شهری بوده است.

وی مجموع واحدهای مسكونی موجود در سطح استان گیلان قبل از دولت نهم را 700 هزار واحد اعلام كرد و اظهار داشت: دولت در یك تلاش خوب 163 هزار و 500 واحد مسكن در این استان می سازد كه جا دارد از همه مدیران محلی و ملی در این زمینه تقدیر شود.

مسکن مهر آستارا

وی بیان كرد: امسال 54 هزار واحد در استان گیلان شامل 13 هزار و 500 واحد مسكن روستایی و 49 هزار و 500 واحد شهری در دست احداث است كه اغلب این واحدها در قالب مسكن مهر شهری ، مسكن بافت فرسوده شهری ، مسكن مهر شهرهای زیر 25 هزار نفر جمعهت و شهرهای بالای 25 هزار نفر جمعیت ساخته می شود.

نیكزاد اضافه كرد: افتتاح 54 هزار واحد مسكن مهر شهری و روستایی در استان گیلان طی سال جاری گشایش خوبی در بخش مسكن استان به وجود خواهد آورد و با این كار وضعیت عرضه و تقاضای مسكن در این استان به سطح مطلوبی خواهد رسید.

وی ادامه داد: دولت برای ساخت مسكن مهر زمین رایگان در اختیار تعاونی های ساخت قرار داده و 250 میلیون ریال وام ساخت كم بهره نیز اختصاص داده تا مشكل مسكن به طور ریشه ای حل شود.

وی اضافه كرد: تلاش ما این است، همه واحدهای مسكن مهر در دست ساخت در سطح استان گیلان تا نیمه اول سال آینده و قبل از پایان كار دولت دهم افتتاح شود.

وی در ادامه مجموع واحدهای مسكن مهر شهرستان آستارا را دو هزار و 500 واحد عنوان كرد و گفت: در این شهرستان یك مجموعه 900 واحدی به اضافه یك مجموعه 192 واحدی مسكن معلولان به همراه یك هزار و 400 واحد مسكن مهر خود مالكی در دست ساخت است.

وی بیان كرد: مسكن مهر 900 واحدی شهرستان آستارا با فناوری روز به صورت صنعتی با پرداخت وام 250 میلیون ریالی در مرحله قابل قبولی از پیشرفت فیزیكی قرار گرفته است.

وزیر راه و شهرسازی اظهار امیدواری كرد؛ با بهره برداری از این واحدها ، گشایش خوبی در ساخت و تامین مسكن در این شهرستان اتفاق بیفتد.گزارش بازدید از پروژه بندر آستارا

به گزارش آستارا نیوز و به نقل از ایرنا وزیر راه و شهرسازی روز شنبه در جریان بازدید از عملیات اجرایی و مراحل ساخت بندر چند منظوره شهرستان آستارا ، این بندر را تكمیل كننده حلقه تجارت دریایی در شمال كشور دانست.

وی توسعه برخی خدمات از قبیل ارایه خدمات حمل و نقل ، بارگیری و تخلیه و نیز توسعه فعالیت شركت های تجاری و بازرگانی را از جمله تاثیرات غیرمستقیم فعال شدن این بندر در غرب استان گیلان برشمرد.

وی بیان كرد: بندر تجاری و دریایی آستارا احیاء كننده نقش تاریخی این منطقه در حمل و نقل دریایی خزر خواهد بود.

بندر آستارا

وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: با بهره گیری از این بندرگاه و مسیر دریایی آن ، مسافت حمل كالا به مقاصد خارجی در میان بنادر شمال كشور حدود 160 كیلومتر در خشكی و 150 كیلومتر در مسافت های دریایی كاهش می یابد كه این امر نقش مؤثری در كاهش قیمت تمام شده كالا برای صنایع تولیدی استانهای شمال و شمالغرب كشور خواهد داشت.

وی بیان كرد: احداث بندر آستارا برای بازرگانان و صنایع تولیدی استان های شمال و شمالغرب كشور از اهمیت ویژه ای برخوردار است چرا كه راه اندازی این بندر موجب كاهش هزینه واردات و صادرات كالا برای بازرگانان ایرانی می شود.

نیكزاد گفت: علاوه بر این، راه اندازی این بندر موجب كاهش هزینه ترانزیت سوخت به كشور عراق به علت كاهش مسافت و تسهیل در ترانزیت می شود.

وی صادرات ، واردات و ترانزیت غلات را یكی از اهداف احداث این بندر ذكر و بیان كرد: ذخیره موقت غلات با توجه به ساخت یك سیلوی 50 هزار تنی در بندر چند منظوره آستارا از جمله ویژگی های كاربردی این بندرگاه مهم محسوب می شود كه برای این امر اقدامات عملی آغاز شده است.

مدیركل بنادر و دریانوردی استان گیلان نیز در جریان بازدید وزیر راه و شهرسازی از مراحل ساخت بندر چند منظوره آستارا گفت: فاز نخست این بندر تا هفته دولت امسال تكمیل شده و به بهره برداری می رسد.

'فرهاد منتصركوهساری' با اشاره به لایروبی یك میلیون و یكصد هزار متر مكعبی حوضچه 22 هكتاری این بندر به منظور پهلوگیری كشتی ها افزود: مركز مخابراتی و ناوبری این بندر در حال ساخت است و یك فروند یدك كش اختصاصی نیز به نام آستارای یك ساخته شده و به كاگیری می شود.

وی مجموع سرمایه گذاری انجام شده برای فاز نخست این بندر را 300 میلیارد ریال ذكر كرد و اظهار داشت: با توجه به ساخت موج شكن ها و سایر زیرساخت های بندری ، فازهای بعدی با سرعت تكمیل شده و به بهره برداری می رسد.

وی ادامه داد: احداث بندر چندمنظوره آستارا در مجموع با احتساب اراضی خشكی و دریایی در 55 هكتار طراحی شده و در طرح جامع این بندر ، امكان پهلوگیری ، تخلیه و بارگیری تمامی كشتی های ترد كننده دریای خزر پیش بینی شده است.

به گزارش ایرنا ، شركت خدمات دریایی و بندری كاوه كه در حوزه مدیریت خدمات دریایی و بندری فعالیت می كند ، در اواخر سال 87 توانست برنده مزایده احداث و عهده داری 40 ساله بندر چندمنظوره آستارا شود و از این تاریخ عملیات ساخت این بندر آغاز شد.

این بندر با بندر انزلی 200 كیلومتر و با بندر باكو جمهوری آذربایجان 300 كیلومتر فاصله دارد.

بندر تجاری آستارا كه به منظور حمل و بارگیری كالا و فرآورده های نفتی و مسافری در دست ساخت است ، با ظرفیت اسمی 5 / 3 میلیون تن بارگیری و تخلیه سالانه احداث می شود.

دو میلیون تن از محموله های تخلیه و بارگیری شده در این بندر شامل مواد سوختی و 5 / 1 میلیون تن دیگر نیز شامل فعالیتهای عمومی بندری خواهد بود.


نوع مطلب : اجتماعی، اقتصادی، سیاسی، 
برچسب ها : علی نیکزاد در آستارا، وزیر راه و شهرسازی، مسکن مهر آستارا، بندر آستارا،
لینک های مرتبط :


نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آستارا نیوز
وبگاه تحلیلی خبری
درباره وبلاگ

وبگاه تحلیلی خبری آستارا نیوز را با هدف اطلاع رسانی و ارتباط شفاف با شهروندان آستارایی و گیلانی راه اندازی نمودیم. امید است تا همواره بتوانیم در امر اطلاع رسانی صداقت و شفافیت را در راس اهداف خبری خود قرار داده و مطالب را فارغ از تمایلات شخصی و گروهی به سمع و نظر شما بازدید کنندگان محترم برسانیم. بدیهی است که نظرات شما راهگشا و یاری رسان ما در انجام این امر خطیر خواهد بود.

مدیر وبلاگ : آستارا نیوز
مطالب اخیر
نویسندگان
آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

                    
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic